Rutka-Tartak (Suwalszczyzna)

Osoby mieszkające w większych miastach zapewne wiedzą co to zmęczenie ciągłym hałasem, brudem i pośpiechem. Marzą, by wyrwać się z betonowych labiryntów choć na chwilę, na krótki tydzień. Na szczęście istnieją miejsca, gdzie bez problemu odpoczną na łonie natury, wśród czystej i naturalnej przyrody a co najlepsze – nie muszą rozstawać się ze swoim psem!

Taki wypoczynek proponuje gospodarstwo agroturystyczne u Marii Micielicy. Znajdziemy tu nie tylko spokój, czyste powietrze i wodę w jeziorze ale też przepyszne posiłki gospodyń. Niektóre produkty są produkowane własnoręcznie, metodą ekologiczną, dając idealny smak. Warto spróbować wędlin własnej roboty czy serów (podpuszczkowego lub twarogowego) a nawet podpytać o możliwość zakupienia ich do domu. Psy są bardzo mile widziane przez całą rodzinę gospodarzy, ale warto wcześniej wspomnieć, jeżeli psiak nie lubi dzieci lub innych psów.

Do gospodarstwa należy czyste, bardzo głębokie (ok.30m) jezioro, gdzie można popływać wśród lilii wodnych lub połowić ryby. Okolica nie jest idealna do spacerów z powodu otaczających drogi pastuchów i drutów kolczastych, ale wystarczy podjechać kawałek do sąsiedniego miasta, lub nawet odrobinę za miejscowość, by już móc rozpocząć pieszą wędrówkę. Tuż za granicami wsi jest jeziorko z plażą. Gospodarstwo to jest idealne jako baza wypadowa, gdyż w okolicy zaczynają się liczne szlaki piesze i rowerowe. Te drugie z powodu częstych i dużych różnic w terenie, polecam dla doświadczonych rowerzystów :) Nie będzie też problemu z dojazdem do okolicznych miast jak Suwałki czy nawet Augustów.

Pobyt w gospodarstwie Marii Micielicy na pewno da osobie lubiącej naturę spokojny odpoczynek przy pobudce od piania koguta i muczenia zadowolonych krów. Wystarczy wziąć jedną z dostępnych w ośrodku książek, usiąść na werandzie i po prostu nacieszyć wolnym czasem. Psiaki docenią błogie lenistwo, kąpiele w jeziorach czy dalekie wędrówki po lasach i polach. Do gospodarstwa można przyjeżdżać praktyczni cały rok, nawet na niektóre święta (Boże Narodzenie czy Wielkanoc).

 

Oficjalna strona gospodarstwa: LINK

This entry was posted in Miejsca przyjazne psom. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz