Trojanovice (Czechy)

Dla młodych Polaków rozpoczęły się wakacje, dla tych starszych – okres urlopów. Niektórzy wybiorą się do ciepłych krajów, inni postawią na Mazury. A może warto pomyśleć o małej, czeskiej miejscowości Trojanowice?

Miejscowość ta, położona jedynie 50km od Cieszyna cieszy się uznaniem ludzi chcących odpocząć wśród wciąż niezniszczonej przyrody Beskidów. Droga dojazdowa jest na tyle łatwa i przyjemna, że dla mieszkańców północno-zachodnich obszarów Polski będzie dobrą alternatywą dla chociażby Suwalszyczyzny.
wodospad
Dużą zaletą Trojanovic są liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, wiodące w piękne obszary lasów i pól przecinanych licznymi strumieniami i rzekami rozlewającymi się w małe jeziora. Cały rok czynny jest wyciąg Pustevny, z którego można skorzystać by na górze podziwiać widoki. Gdyby komuś nie wystarczyły same wypady na łono natury, warto odwiedzić chociażby kaplicę św Cyryla i Metodego.
pola
Przede wszystkim warto jednak opisać stosunek mieszkańców do psów. Wiele hoteli i pensjonatów zezwala na przyjazd wraz z pupilami i traktują je bardzo dobrze. Sama podczas wypadu do Trojanovic zatrzymałam się w Hotelu u Kociana. Był to jak najbardziej dobry wybór, bo mojego nie zawsze przyjaznego psa przyjęto duża miską wody, pozwolono przyprowadzać na śniadania i obiady (pyszne i duże porcje, warte polecenia!). Dziesięć metrów od hotelu dzieliła łąka i dziki strumyk, obok którego zaczynała się piesza trasa.
Wszędzie psy były mile widziane, także w ośrodku Pustevny, gdzie niektórzy wjeżdżali wyciągiem z mniejszymi psiakami na kolanach. W samej miejscowości a także w okolicach jest taka ilość świetnych miejsc spacerowych, że aż proszą się o zabranie zwierzaka ze sobą na wspólne wędrówki.

Trojanovice można spokojnie wpisać do księgi miejsc przyjaznych psom. Oby więcej takich!

Oficjalna strona miejscowości.

This entry was posted in Miejsca przyjazne psom. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz