Szkolenie psów Warszawa - DOG Line
CO NOWEGO?
Zapisz się do newslettera

Podaj adres email:

Spotkania grupowe
Rally-o
Obi
Ratownictwo i tropienie
DogWay'e
Sztuczki
Treibball
Inne wydarzenia
Kliknij TUTAJ jeśli nie chcesz już otrzymywać informacji.
Zapoznałem się i akceptuję POLITYKĘ PRYWATNOŚCI

SZKOLENIE PSÓW w WARSZAWIE. SKUTECZNE!

SZKOLIMY TAKŻE PSY NIESŁYSZĄCE ORAZ NIEWIDOMEKarta Awaryjnego Opiekuna
Każdemu może się przytrafić sytuacja awaryjna, kiedy nie będzie mógł zająć się pozostawionym w domu zwierzakiem. Utrata przytomności, wypadek komunikacyjny... Nikt z nas tego nie chce, a my nie życzymy, ale... zdarza się, niestety. Nieszczęście, samo w sobie, dla opiekuna zwierząt stwarza dodatkowy problem. Jeśli nikogo nie zawiadomimy, nasze pupile nie będą miały opieki, zostaną bez jedzenia, picia, o spacerach nie wspominając...


Idea Karty Awaryjnego Opiekuna jest bardzo prosta. Widoczną powyżej informację z wypełnionym numerem telefonu do osoby, która w sytuacji awaryjnej zajmie się zwierzakami, nosimy w portfelu, dokumentach itp. Służby w przypadku osób nieprzytomnych zawsze to sprawdzają. Oczywiście wcześniej musimy uzgodnić to z podaną osobą i zadbać, by miała możliwość udzielenia pomocy (np. klucze do mieszkania). Prawda, że proste? I co najważniejsze - skuteczne.


Karta awaryjnego opiekuna jest dostępna u nas za darmo. Dla każdego chętnego, niezależnie od tego, czy jest naszym Klientem, Fanem, czy nie. Będziemy je rozdawać w różnych punktach Warszawy i nie tylko, o czym będziemy informować.

Projekt Karta Awaryjnego Opiekuna okazał się strzałem w dziesiątkę! :) Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, doczekał sie naśladowców. O niektórych zachowaniach pisać nie będę, bo nie są tego warte ;) Jest mi za to bardzo miło, kiedy ktoś po prostu zapyta, czy nie mam nic przeciwko zrobieniu własnej wersji. Nie, generalnie nie mam, chciałabym jednak zwrócić uwagę na pewne aspekty.


Sama zainspirowałam się zagranicznymi wersjami Karty Awaryjnego Opiekuna. Krążyły po sieci od dłuższego czasu, jednak nikt nie pokusił się o stworzenie polskiej wersji. Więc to zrobiłam.


Forma karty nie przypadkowo jest bardzo prosta, minimalistyczna. To nie jest miejsce na reklamę, wyrafinowaną grafikę, chwalenie się własnymi psami. To nie jest też miejsce na nadmiar informacji. Karta ma przyciągać uwagę a informacja na niej "krzyczeć". Pamiętajmy, jaki jest jej cel. W przypadku nagłego zdarzenia najważniejszy jest czas. Ani służby ratunkowe, ani policja nie będzie oglądała dokładnie każdego papierka w naszym portfelu czy kieszeni, na to jest czas później, w trakcie dochodzenia (w polskich realiach często duuużo później...). Jeśli Karta będzie zbyt ozdobna, zleje się z innymi wizytówkami lub zostanie za nie uznana. A nie o to chodzi. Ona ma "wchodzić w oczy", żeby trudno było ją przeoczyć. Informacje typu imię zwierzaka, na co reaguje, na co jest uczulony, jakie leki przyjmuje itp. powinien znać awaryjny opiekun, czyli osoba, której numer telefonu wpiszemy na karcie. Nawet, jeśli zajdzie potrzeba, żeby znały je służby na miejscu zdarzenia, wystarczy jeden telefon. Zajmuje tyle samo czasu co wyszukiwanie potrzebnych informacji w elaboracie czy mało przejrzystej grafice, jak nie mniej.


Drugą sprawą jest jednolitość wyglądu. To wbrew pozorom bardzo ważne. Nikt, nawet Ty, nie ma wątpliwości, jak wygląda dowód osobisty, legitymacja szkolna czy paszport. Po prostu w momencie, kiedy oko wyłapie ten obraz, WIESZ, że to jest to. Szukając - wiesz, czego szukasz.


Tak samo powinno być z Kartą Awaryjnego Opiekuna. Policjant, bo ratownik raczej nie miewa na to czasu, powinien choć podświadomie wiedzieć, czego szukać, kojarzyć, że taka karta to ważna informacja, "już gdzieś to widzieć". Nie uzyskamy tego efektu, jeśli każdy będzie robił własne wzory i wersje.


Karta Awaryjnego Opiekuna jest darmowa, ogólnie dostępna. Zgłaszają się lecznice, sklepy zoologiczne stacjonarne i internetowe, w których będzie dostępna. Będzie też dostępna w innych miastach. Zainteresowanym wysyłam też jej plik graficzny.


Przemyślcie proszę to, co napisałam, zanim zrobicie swoją, "lepszą" wersję. To nie miejsce na rywalizację. Tym bardziej, że na odwrocie każdy może wstawić swoją treść. Wizytówkę, reklamę, kupon rabatowy, grafiki swoich psów, klubu itp, itd. Droga wolna, ogranicza ją wyłącznie Wasza kreatywność :)


Najbliższe dystrybucje:


30.08, godz. 16.00 - 18.00  DOG Line'owe Weekendowe Treningi Grupowe, Park Szczęśliwicki przy pęti autobusowejGDZIE DOSTANIESZ KARTĘ:


Internetowy sklep zoologiczny BABUZOO.pl


GABINET WETERYNARYJNY "RADOŚĆ", ul. Panny Wodnej 47, Warszawa


Sklep zoologiczny ZIUTKA I KROPKA, ul. Popularna 8, Warszawa


Sklep zoologiczny A-Z ZOO, Pasaż Ursynowski 3, Warszawa


Całodobowe Pogotowie Weterynaryjne, ul. Książęca 3


Grupa Warszawskie ONki - łączcie się!

Prosimy warszawskich i podwarszawskich lekarzy weterynarii i sprzedawców sklepów zoologicznych zainteresowanych uczestniczeniem w projekcie o kontakt :)


Jeśli chcesz rozprowadzać Karty Awaryjnego Opiekuna w swoim mieście - pobierz plik graficzny z poniższego linku. Na odwrocie będziesz mógł zamieścić np. swoją reklamęTUTAJ POBIERZ KARTĘ« wstecz

Szkolenie psów Warszawa - DOG Line

Szkolenie Twojego psa


ZADZWOŃ, umów się! WARTO!

Zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości :)

533 -635-769
NASI PARTNERZY

         

© DOG Line. SZKOLENIE SPORT PRACA Wszelkie prawa zastrzeżone!Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT
Aga Żabińska
Warszawa
+48 533 635 769
dogline@dogline.pl
Dog Line