Szkolenie psów Warszawa - DOG Line
CO NOWEGO?
Zapisz się do newslettera

Podaj adres email:

Spotkania grupowe
Rally-o
Obi
Ratownictwo i tropienie
DogWay'e
Sztuczki
Treibball
Inne wydarzenia
Kliknij TUTAJ jeśli nie chcesz już otrzymywać informacji.
Zapoznałem się i akceptuję POLITYKĘ PRYWATNOŚCI

SZKOLENIE SPORT PRACA

SZKOLIMY TAKŻE PSY NIESŁYSZĄCE ORAZ NIEWIDOME





AKILine N'Szelma

ur. 31.03.2014











Szelma to najmłodzy członek mojej rodziny. Planowana i wyczekana. Jest córą Myszki z drugiego miotu i Husha vom Marmelanenbudchen - ojca wybranego bardzo długo i starannie. Pochodzi z mojej hodowli, dzieki czemu miałam możliwość obserwacji rozwoju całego miotu od narodzin, wpływu na ich rozwój i wyboru szczeniaka. Charakter zdecydował o zostawieniu właśnie jej.
















31.10

2 0 1 4

Szelma 7 miesięcy :)






Szkolenie psów Warszawa - DOG Line


    Szelma kończy dzisiaj 7 miesięcy :) Dziewczyna wyrosła i powoli kończy okres szczenięcy :) Ma już na końcie pierwsze pokazy, seminaria i wcale niemałe sukcesy treningowe. Jest przygotowywana do szukania ludzi w terenie oraz do startów w zawodach obedience. Rekracyjnie ćwiczy agility. Planujemy też pobawić się frisbee i w pasieie piłek, czyli treiball :) Zapraszam do obejrzenia jej ZDJĘĆ autorstwa Ani Draka Pentax, za które bardzo dziękujemy! :)



    KOMENTARZE :)







    15.06

    2 0 1 4

    Tuneliki, trening drugi :)














    06.06

    2 0 1 4

    Szelma, touch!







    KOMENTARZE :)




    25.05

    2 0 1 4

    Pierwsze "dorosłe" tuneliki :)




    Szczeniaczki poznały tunel już w hodowli. Dziś jednak Szelmie i Rawi przyszło im się zmierzyć z prawdziwym, pełnowymiarowym. Przy pierwszej próbie były nieco zdziwione jego rozmiarami, kolejne podejścia były już pełne werwy :)










    17.05

    2 0 1 4

    7 tydzień życia










    Autor zdjęć: pragnął zachować anonimowość co nie znaczy, że jego pracę można wykorzystywać bez pozwolenia








    01.05

    2 0 1 4

    4,5 tygodnia :)














    16.04

    2 0 1 4

    17 doba życia









    Autor zdjęć: Justyna Proniewicz








    15.04

    2 0 1 4

    Socjalizacja z komunikacją miejską




    Wczoraj Duża i Mała pierwszy raz jeździły komunikacją miejską. Był i tramwaj, i autobus, i metro :) Wszystko oczywiście w ciepłym kocyku za pazuchą mamy ;) Było chyba miło, bo dzieciaki chwilę popatrzyły zaciekawione a potem poszły spać nie zważając na okoliczności :) Albo dobrze kołysało ;)




    12.04

    2 0 1 4

    Oczka!




    Dzieci zaczynają otwierać oczka, w kącikach są już małe szparki :) Koniec laby, o ile wcześniej była ;)




    06.04

    2 0 1 4

    Pierwszy tydzień! :)




    Dzieci skończyły pierwszy tydzień życia. Urosły, przybrały na wadze, można mieć już pierwsze spostrzeżenia na temat ich charakterków. Mały vel Szczurek ważył w chwili narodzin 200 g, dziś waży już 330. Jest chyba najbardziej nastawiony na osiągnięcie zamierzonego celu. Choć najmniejszy, nie ustępuje rodzeństwu, zawsze znajdzie sposób na dostanie tego, co chce Za wcześnie o tym mówić, ale w moim odczuciu jest najbardziej Myszkowaty z całego miotu. Zobaczymy, jak będzie się dalej rozwijał. Jest czarno-biały.

    Mała vel <3 w chwili narodzin ważyła 300 g, dziś waży 440. Zapowiada się, że będzie najbardziej zrównoważona, z zachowanym balansem pewności siebie, energii i temperamentu. Oby tak jej zostało! Jest black white.

    Duża w chwili narodzin ważyła 400 g, teraz 490, najwolniej przybiera. Jest najspokojniejsza, co nie znaczy, że brakuje jej energii -wręcz przeciwnie Jednocześnie pokazuje różki - to mała złośnica i uparciuch, gdy tylko coś jej nie pasuje, od razu daje to do zrozumienia okolicy - ma być tak, jak chce i już :)Jest tricolorem, najmocniej wybarwionym na chwilę obecną.

    Duży vel Akrobata w chwili narodzin ważył 400 g, dziś jego waga to 530. Jest nie tylko największy z miotu, ale i najenergiczniejszy. Nie na darmo ma ksywkę Akrobata :) Jest też jak na razie największym indywidualistą i uparciuszkiem w miocie Umaszczenie tri.

    Cały miot ma się dobrze i się rozwija. Od trzeciej doby życia jest poddawany wczesnej stymulacji neurologicznej szczeniąt, regularnie wprowadzam też do ich życia nowe bodźce, starając się jednak nie przesadzić z ich ilością i "ciężarem". Ciekawa jestem, na ile moje pierwsze obserwacje i wnioski znajdą potwierdzenie w ich dalszym rozwoju. No i które z szczeniąt będzie TYM?



    05.04

    2 0 1 4

    Socjalizacja z obecnością psa




    Jak już wspominałam, pierwsze dni życia szczeniaka to okres bardzo intensywnego rozwoju. Już od 3 doby życia następuje gwałtowny rozwój układu nerwowego. Szczenię jeszcze nie widzi i nie słyszy, ale odbiera szereg innych, bardzo dla niego istotnych bodźców - czuje zapach, dotyk, temperaturę... Wszystkie poznane w tym czasie bodźce trwale zapiszą się w jego podświadomości i w późniejszym czasie będą odbierane jako "znane". Dlatego socjalizacja w tym kresie jest bardzo ważna, choć należy pamiętać, że koniecznie trzeba zachować przy tym szczególną ostrożność.







    Pies, z którym socjalizowały się szczeniaki to 9-tygodniowy pudelek Gosi Góry - Bolt. Jej wizyta zaowocowała też profesjonalną sesją zdjęciową :)



    Autor zdjęć: Gosia Góra






    03.04

    2 0 1 4

    4 doba życia




    Kiedy się obserwuje maluchy w zasadzie bez przerwy (w nocy też są dokarmiane), nie widać, jak rosną. Dopiero na zdjęciach można porównać, jak zmieniły się przez te kilka zaledwie dni :)






    Autor zdjęć: Justyna Proniewicz




    KOMENTARZE :)


    02.04

    2 0 1 4

    Wczesna stymulacja neurologiczna szczeniąt




    3 doba życia szczeniąt to czas na rozpoczęcie ich socjalizacji. Choć w tym wieku wydaje się to dość abstrakcjne, szczenię odbiera szereg bodźców. Mądre badania dowodzą, że poddawanie szczeniąt między 3 a 16 dniem życia serii nienaturalnych dla nich, ale krótkotrwałych bodźców (pozycja głową do góry, pozyja głową w dół, pozycja grzbietowa, dotykanie opuszek i kontakt z zimną, mokrą powierzchnią) poprawia pracę ich układu krążenia, zwiększa odporność na stres i choroby, są odważniejsze i lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów. Wprawdzie metoda została opracowana dla psów wojskowych, trzymanych w kojcach, więc w hodowli typowo domowej, gdzie szczenięta w naturalny sposób są poddawane szeregowi bodźców (odgłos pralki, telewizora, odkurzacza, zapach gotowanego obiadu, trzaskanie drzwi czy spadająca pokrywka) wydaje się mieć mniejsze znaczenie, ale skoro skutków ubocznych nie widać a korzyści rysują się bardzo obiecująco - działamy! :)















    01.04

    2 0 1 4

    2 doba życia




    Choć trudno w to uwierzyć, to nie żart prima aprilisowy ;) Maluchy właśnie kończą pierwszą dobę życia. Myszka praktycznie nie ma pokarmu, są dokarmiane, ale są silne i trzymają się zdrowo.

    Tych zdjęć nie powinnam publikować ze względu na jakość, a raczej jej brak, ale tak trudno się oprzeć słodziakom ;)





    Autor zdjęć: Justyna Proniewicz




    KOMENTARZE :)


    31.03

    2 0 1 4

    Narodziny




    Szelma wraz ze swoim rodzeństwem przyszła na świat poprzez cesarskie cięcie 31.03.2014 roku. Oto kilka zdjęć



    Autor zdjęć: Przychodnia Weterynaryjna Jarosław Falkowski, Legionowo






    oraz filmik z pierwszych chwil życia, nagrany jeszcze u weterynarza







    zaraz po przejeździe do domu





    karmienie







    oraz kilkanaście godzin później :)




    Autor zdjęć: Justyna Proniewicz











    Szkolenie Twojego psa

    ZADZWOŃ, umów się! WARTO!

    Zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości :)

    533 -635-769




    

    Szkolenie psów Warszawa - DOG Line


    Szkolenie psów Warszawa - DOG Line

    Szkolenie Twojego psa

    ZADZWOŃ, umów się! WARTO!

    Zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości :)


    533 -635-769





NASI PARTNERZY


© DOG Line. SZKOLENIE SPORT PRACA Wszelkie prawa zastrzeżone!



Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte w niniejszej witrynie nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego.



POLITYKA PRYWATNOŚCI

KONTAKT
Aga Żabińska
Warszawa

+48 533 635 769
dogline@dogline.pl